Beletrie
Zde najdete nabídku beletrie, která vyšla v ČR a něčím mne zaujala. Velmi často se jedná o knihy, které velmi doporučuji zejména všem adeptům spisovatelského řemesla. Publikace jsou za sebou řazeny v pořadí, v jakém vycházely. Omlouvám se, ale vzhledem ke svému časovému vytížení, nejsem schopná pravidelně tento přehled doplňovat. Vracím se do něj, jen jak mi to čas dovolí.

Aktuality / Články
<< předchozí    strana: 1|2|3|4|5|6|7|8|9|    další >>                Článků celkem: 90
V pořadí již třetí kniha od autorky, která studovala v kurzech tvůrčího psaní lektorky Markéty Dočekalové.
Rádi se bojíte? Nejlépe v pohodlí křesla s nějakou pěknou čtivou knížkou v ruce a horkým čajem na stole? Nová knížka s názvem Noční můry nespí, kterou sepsali studenti Literární akademie Josefa Škvoreckého pod vedením Ivony Březinové, je pro takové odpoledne nebo večer jako stvořená.
Dvousvazkový soubor dvanácti her Williama Shakespeara je výběrem toho nejlepšího z jeho dramatické tvorby. Obsahuje hry: Král Richard III., Zkrocení zlé ženy, Romeo a Julie, Sen čarovné noci, Benátský kupec, Veselé paničky windsorské, Večer tříkrálový, Hamlet, Othello, Macbeth, Král Lear a Bouře. Text česky a anglicky. Přeložil Jiří Josek.
Příběh pádu mladého vojáka na dno horské rokliny, kde se mu v posledních chvílích života vrací vzpomínky na koncentrační tábor, mrtvou maminku, se kterou se radí, a dívky, u kterých dodatečně objevuje duši, slité do obrazu snové koupající se dívky.
Sbírka povídek a fejetonů oblíbené autorky. Hovoří o věcech zásadních i zcela prostých, s nimiž se setkáváme denně. Její laskavý humor nabízí nový úhel pohledu a docela určitě čtenáře potěší i pobaví. Dobrá škola, pokud se chcete naučit psát povídky a fejetony.
Dvanáct detektivních výstřelků z autorské dílny studentů Literární akademie Josefa Škvoreckého pod vedením Ivony Březinové.
Knížka povídek úspěšného autora obsahuje šest nejlepších textů, které vyšly v souborech Nakladatelství Listen (Miluj mě víc, Schůzky s erotikou, Tenkrát za totáče?) a čtyři nové.
Knihu Fulghumových úvah a vyprávění stačila krátce před svou smrtí sestavit autorova dvorní redaktorka Eva Slámová. Zadání pro výbor z autorových krátkých textů znělo takto: má to být knížka speciálně pro českého čtenáře a jeho českou mentalitu (v této podobě v angličtině nevyjde).
Sbírka povídek, která představuje všechny významné české RPG projekty na jednom místě.
Tato sbírka obsahuje autorovy nejlepší povídky o naší planetě, která pro něj, snad víc než pro kohokoliv jiného, byla domovem celá.
Poslední úprava stránky: 2020-02-18 21:58:01